Про асоціацію

Всеукраїнська асоціація «Укрмолодьжитло» (МЖК України) заснована в 1989 році та є однією з  перших  громадських організацій України.

Місія ВА«Укрмолодьжитло»: Сприяння створенню умов для забезпечення громадян України житлом, перш за все - молоді та молодих сімей.

Асоціація є всеукраїнською громадською організацією, що діє на підставі Статуту та має статус юридичної особи. Вищим керівним органом Асоціації є Конференція, яка проводиться щорічно. У період між Конференціями постійно діючим керівним органом є Рада Асоціації .

Очолює Асоціацію Голова, який здійснює загальне керівництво її діяльністю.

ВА«Укрмолодьжитло» має розгалужену мережу регіональних підрозділів та обласних відділень.

Виконавчим органом Асоціації є Дирекція, яку очолює Генеральний директор.

Протягом всієї історії існування Асоціація завжди відстоювала інтереси молоді у забезпеченні житлом. Утворилась вона як майданчик для взаємодії та спільної роботи учасників руху МЖК України. Її засновниками стали організації молодіжних житлових комплексів, котрі ще з 80-х років минулого століття об'єднали як ідеологів  МЖК-івського руху так і тих, хто поділяв філософію першопрохідців в сфері будівництва житла для молодих сімей та  об'єктів соцкультпобуту задля створення  нового життєвого простору для молоді та інших громадян населених пунктів України. 

 Асоціація розробила, запропонувала державі та сприяла запровадженню в Україні системи надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла та   першої державної програми з забезпечення молоді житлом.

Асоціація заснувала  «Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», який був легалізований постановою Кабінету Міністрів України №369 від 04.071992р., і діяльність якого сприяла забезпеченню  житлом близько 100 тис. сімей. Сьогодні Фонд має статус Державної спеціалізованої фінансової  установи, і співпраця між Фондом та Асоціацією продовжується на підставі угоди про співпрацю та спільних позицій щодо умов забезпечення житлом молодих  сімей.

Голова Асоціації є першим заступником Голови Спостережної ради Фонду.

Підтвердженням вагомості внеску Асоціації у розбудову державної житлової політики стало святкування на державному рівні 40-річчя діяльності молодіжних житлових комплексів, згідно Розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.04.2011 за №293-р.

У останні роки, у співпраці та взаємодії з Федерацією профспілок України, Федерацією роботодавців України, молодіжними громадськими організаціями Асоціація сприяла продовженню дії державних житлових програм доступного житла, виступала модератором в заходах, організованих на всеукраїнському рівні Міністреством молоді та спорту, на круглих столах та інших заходах з сприяння забезпеченню молоді житлом.

Сьогодні Асоціація представлена :

  • в громадській раді при Міністерстві молоді та спорту України,
  • в Міжвідомчій комісії з розгляду пропозицій щодо формування переліку об'єктів житлового будівництва, на добудову (будівництво) яких або придбання житла в яких можуть спрямовуватися кошти при Мінрегіоні;
  • в робочій групі «Доступне житло» при Комітеті Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування,
  • в Координаційній раді сприяння розвитку громадянського суспільства, створеної Указом Президента України від 4 листопада 2016 року № 487/2016.У 2016р. Асоціація стала ініціатором звернення Федерації роботодавців України та Федерації профспілок України до Уряду, відповідно до процедур Генеральної угоди, щодо створення постійно діючої міжгалузевої соціально-економічної ради з питань підтримки розвитку будівельної та суміжних галузей, збереження і створення робочих місць шляхом інтенсифікації  державних житлових програм.

ВА«Укрмолодьжитло» співпрацює з Верховною Радою, центральними та місцевими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, молодіжними організаціями, громадськими та професійними обєднаннями з питань створення умов для забезпечення молоді та інших громадян України доступним житлом.